Sterownik stanowiskowy - KDP100 MINI
kdp100mini_skos

Pełni funkcję jednostki zarządzającej. Umożliwia autoryzację pojazdów/osób i gromadzi informacje o dokonanych operacjach poboru płynów. Obsługuje elektroniczne identyfikatory COD100 (karta), COD110 (chip) i COD200 (chip z pamięcią). Komunikuje się z użytkownikiem za pomocą dużego wyświetlacza ciekłokrystalicznego i klawiatury alfanumerycznej. Posiada wbudowany moduł rozszerzenia do obsługi jednego punktu dystrybucyjnego.

Sterowniki KDP100 MINI występują w wersjach:

 • KDP100B – Basic 4.0
 • KDP100BG – Basic 4.0 z wbudowanym modemem GSM

Od 2019 istnieje możliwość łatwej migracji sterownika do wyższych wersji Standard, Optimum, Professional lub Enterprise. Jednakże ze względu na ograniczenia sprzętowe, sterownik nie będzie posiadał pełnej funkcjonalności tych wersji. Ograniczenia:

 • brak wejścia czujnika temperatury do kompensacji temperaturowej,
 • brak możliwości dołożenia wbudowanego modułu SKP-I (pomiaru rzeczywistej ilości oraz detekcji międzypłaszczowej),
 • brak możliwości dołożenia modemu GSM (zmiana wiąże się z wymianą całej płyty głównej).
Sterownik stanowiskowy - KDP100
kdp100_skos

Pełni funkcję jednostki zarządzającej. Umożliwia autoryzację pojazdów/osób i gromadzi informacje o dokonanych operacjach poboru płynów. Obsługuje elektroniczne identyfikatory COD100, COD110 i COD200. Komunikuje się z użytkownikiem za pomocą dwóch wyświetlaczy i klawiatury alfanumerycznej. Posiada wbudowany moduł rozszerzenia do obsługi jednego punktu dystrybucyjnego.

Oprogramowanie sterowników KDP100 zależy od wersji systemu:

 • KDP100S – Standard 4.0
 • KDP100P – Optimum
 • KDP100P – Professional
 • KDP100E – Enterprise

Sterowniki posiadające wbudowany modem GSM do transmisji danych, są oznaczane literą G – np. KDP100PG.

W wersjach Optimum, Professional i Enterprise, sterowniki KDP100 mogą posiadać wbudowany moduł pomiaru rzeczywistej ilości płynu i detekcji międzypłaszczowej zbiornika (SKP-I). Taka wersja oznaczana jest dodatkową literą F – np. KDP100PGF.

Od 2019 istnieje możliwość łatwej migracji sterownika do wyższych wersji systemu, osiągając pełną funkcjonalność tych wersji.

Oprogramowanie PC ARCCAN SMDP
pc

Przyjazny i intuicyjny program pracujący jako wirtualny serwer WWW. Daje dostęp tylko dla zdefiniowanych w systemie operatorów. Pozwala na zarządzanie wszystkim modułami systemu. Bardzo rozbudowany moduł raportów daje możliwość tworzenia raportów według własnych potrzeb. Przy odpowiedniej konfiguracji sieciowej umożliwia dostęp przez przeglądarkę internetową z dowolnego komputera w firmie lub z dowolnego miejsca na świecie.

Oprogramowanie występuje w 6 wersjach:

 • BASIC 4.0
 • STANDARD 4.0
 • OPTIMUM
 • PROFESSIONAL
 • ENTERPRISE
 • SKP
Nabiurkowy programator identyfikatorów - RFD100

Podłączany do komputera przez USB programator do identyfikatorów elektronicznych (COD100, COD110, COD200). Służy jednocześnie do przenoszenia konfiguracji za pomocą identyfikatora COD200 i logowania do programu.

Moduł komunikacji kablowej CAN - MIK200
mik

Moduł wykorzystywany do kablowej transmisji danych CAN między aplikacją PC, a urządzeniami ARCCAN. Urządzenie może być podłączone przez USB do dowolnego komputera w sieci lokalnej i przekierowane na adres komputera z zainstalowanym programem PC ARCCAN SMDP.

Modem nabiurkowy - GSM200
gsm

Podłączany do komputera z zainstalowanym programem PC ARCCAN SMDP przez USB. Służy do zestawiania połączenia GSM (w technologii CSD) między programem a sterownikami KDP100BG lub KDP100SG – wyłącznie wersja BASIC 3.0 i STANDARD 3.0.

Moduł komunikacji kablowej LAN - NETBOX
netbox

Podłączany bezpośrednio do sieci LAN. Służy do zestawienia połączenia między programem PC, a urządzeniami ARCCAN w wersjach Basic 4.0, Standard 4.0, Optimum, Professional lub Enterprise.
Moduł NETBOX może również zostać podłączony do Access Pointa działającego w trybie clienta sieci lokalnej WLAN. Wówczas komunikacja odbywa się w trybie Wi-Fi.

Elektroniczne identyfikatory systemu
cods

Identyfikatory do autoryzacji zdefiniowanych w systemie osób, pojazdów i operatorów.

COD 100 – karta zbliżeniowa do identyfikacji odbiorców/pojazdów.
COD 110 – chip Dallas do identyfikacji odbiorców/pojazdów.
COD200 – chip Dallas operatora z wbudowaną pamięcią, służący do przenoszenia danych w wersjach SMDP Basic i Standard.

Sterownik stanowiskowy - SKP100/SKP110

Pełni funkcję jednostki kontrolnej. Zbiera pomiary z podłączonej sondy pomiarowej umieszczonej w zbiorniku i określa rzeczywistą ilość płynu. Dzięki dodatkowemu modułowi CKP, może również monitorować przestrzeń międzypłaszczową zbiornika, informując o ewentualnym wycieku.
Występuje w wersji samodzielnej lub jako rozszerzenie sterowników KDP100 w wersjach Optimum, Professional i Enterprise.

Sterownik stanowiskowy - CKP100
ckp100

Proste urządzenie zasilane baterią, do lokalnej kontroli przestrzeni międzypłaszczowej zbiornika. Detekcja wykonywana jest po naciśnięciu przycisku TEST, a jej wynik pokazywany jest w postaci świecącej się diody.